Książki wprowadzające w świąteczny nastrój – jakie na prezent?

Gdy tylko miesiąc w kartce kalendarza zmienia się na grudzień, Twoja dziewczyna zaczyna intensywne przygotowania, by wprowadzić świąteczny nastrój? Klimatyczne zimowe piosenki, filmy i książki świąteczne – wszystko to wprowadza niezwykle magiczną aurę, charakterystyczną wyłącznie dla Świąt Bożego Narodzenia. Możesz pomóc w tym swojej dziewczynie podarowując wyjątkowy prezent. Książka ze świątecznym tłem to idealny pomysł na prezent na święta dla dziewczyny. By ułatwić Ci zakupy, przygotowaliśmy propozycje książek, na które warto zwrócić uwagę. 

Powrót do klasyków

Ciężko wyobrazić sobie idealne święta książkoholika bez powrotu do klasycznych opowieści. Jedną z nich bez wątpienia jest “Wigilijna opowieść” C. Dickensa. Jest to szczególna propozycja, która nie tylko kryje w sobie, doskonale znaną każdemu, wzruszającą opowieść, ale także dostępna jest w pięknych wydaniach – idealnych na podarunek. Jeśli Twoja dziewczyna jest miłośniczką klasycznych opowieści, pozycji tej nie może zabraknąć na liście prezentów dla książkoholiczki. 

Romantyczne świąteczne opowieści 

Święta to czas miłości i bliskości z drugim człowiekiem. Nic więc dziwnego, że to właśnie w tym okresie kobiety uwielbiają zaczytywać się w rozczulających, ciepłych romansach. Planując zakup książki na prezent dla swojej dziewczyny, nie możesz przejść obojętnie obok pozycji Katarzyny Bester. “Świąteczne nieporozumienia” i “Świąteczne marzenia” to książki, które zasługują na uwagę szczególnie w świąteczne dni. Nie będzie w ciągu roku bardziej idealnego dnia na te pozycje, koniecznie więc weź je pod uwagę, kompletując prezent dla bliskiej Ci osoby. 

Morderstwo w Boże Narodzenie

Co, jeśli Twoja dziewczyna nie przepada za romansami i lekkimi świątecznymi historiami, a przez cały rok sięga raczej po mrożące krew  żyłach opowieści lub zawiłe intrygi? Klimat świąteczny został przemycony także do takich gatunków. Doskonałym tego przykładem jest książka królowej kryminału Agathy Christie. “Morderstwo w Boże Narodzenie” to pozycja, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę. Choć święta są rozmytym tłem całej historii, doskonale komponują się z czytaniem przy świetle lampek choinkowych.

Posts Tagged with…